Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Koszalińsko-Kołobrzeski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 31/2025
    GN 31/2025 Dokument:(9358597,Ziemi całowanie)
  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
  • GN 29/2025
    GN 29/2025 Dokument:(9344585,Wielkie dzieło tysiąclecia)
  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
koszalin.gosc.pl → Wiadomości z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej → Bezdomnemu mów „dzień dobry”

Bezdomnemu mów „dzień dobry” przejdź do galerii

Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkolnych Kół Caritas zgromadziły w ośrodku rekolekcyjnym w Podczelu uczniów szkół podstawowych wraz z opiekunami.

 
Dzieci opracowywały w grupach sposoby pomagania ludziom w potrzebie Katarzyna Matejek /Foto Gość

Rekolekcje prowadził ks. Marcin Piotrowski, diecezjalny duszpasterz dzieci.

Obok spotkań modlitewnych, Mszy św., Drogi Krzyżowej, dzieci uczestniczyły w konferencjach i warsztatach. Nie zabrakło mnóstwa piosenek z pokazywaniem oraz podchodów, na które tereny wokół Podczela świetnie się nadają.

Celem rekolekcji, na które stali bywalcy czekają cały rok, było nie tylko zintegrowanie SKC, ale przede wszystkim wzmocnienie i chrześcijańskie ukierunkowanie motywacji bycia wolontariuszem.

- Formację oparłem o taki trójnóg: modlitwa, współodczuwanie, ewangelizacja - powiedział ks. Piotrowski. - Zależy mi, by dzieci znajdowały źródło do czynienia dobra w modlitwie. Z tego ma wypływać współodczuwanie z ludźmi biednymi. Chodzi o to, by nie tylko pomóc komuś, ale najpierw postawić się w jego sytuacji, zrozumieć, co może czuć ktoś poważnie chory lub odtrącony przez klasę. Dopiero wtedy możemy wyjść z dobrem wobec niego i głoszeniem przy tej okazji Ewangelii.

7 grup uczniów szukało sposobów, w jaki można pomóc komuś będącemu w potrzebie.

Julia z Kołobrzegu opowiedziała, jak według jej koleżanek może czuć się bezdomny. - Jest mu zimno, jest głodny, samotny. Brakuje mu zainteresowania innych, miłości bliskich osób. Może się czuć odrzucony, poniżony.

- Bezdomnego najbardziej boli nie to, że jest głodny - dopowiadał ks. Marcin - ale to, że jest dla nas jak powietrze.

Duszpasterz podał prosty sposób, jak można bezdomnemu w takiej sytuacji pomóc. - To bardzo proste: można się po prostu uśmiechnąć do niego, powiedzieć „dzień dobry” - zaproponował.

Dzieci z Kołobrzegu i Świdwina znalazły sposoby na pomoc bezdomnym w 7 uczynkach miłosierdzia względem ciała. Zaproponowały, by bezdomnego nakarmić, napoić, rozmawiać z nim, ogrzać, przyodziać, pocieszyć, modlić się, wspierać, zadzwonić po pomoc, gdy jest w nagłej potrzebie, dostrzec w nim brata.

W rekolekcjach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych ze Strączna, Wałcza, Kołobrzegu, Świdwina, Dźwirzyna, Białej, Czaplinka, Łękna, Białogardu, Sławoborza, Karlina, Drawska Pomorskiego, Drzonowa, Dąbek, Bonina, Koszalina.

« ‹ 1 › »
Rekolekcje dla SKC w Podczelu

WIARA.PL DODANE 14.03.2015 AKTUALIZACJA 14.03.2015

Rekolekcje dla SKC w Podczelu

​Rekolekcje dla SKC zgromadziły uczniów szkół podstawowych z całej diecezji. Zdjęcia: Katarzyna Matejek /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

Katarzyna Matejek

|

GOSC.PL

publikacja 14.03.2015 20:41

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • CARITAS DIECEZJI KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEJ
  • SZKOLNE KOŁO CARITAS
  • WOLONTARIAT CARITAS

Polecane w subskrypcji

  • Drużyna Augustyna. Uśmiech Bożej dobroci w sercu Pragi
    • Z bliska
    • Marcin Jakimowicz
    Drużyna Augustyna. Uśmiech Bożej dobroci w sercu Pragi
  • Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
  • Jan Sebastian Bach – harmonia strumienia, doskonałość gotyckiej katedry. Co można usłyszeć w religijnych dziełach kompozytora?
    • Kultura
    • Szymon Babuchowski
    Jan Sebastian Bach – harmonia strumienia, doskonałość gotyckiej katedry. Co można usłyszeć w religijnych dziełach kompozytora?
  • O teksańskich kowbojach, którzy mówili po śląsku
    • Świat
    • Barbara Gruszka-Zych
    O teksańskich kowbojach, którzy mówili po śląsku
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X