Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wielkanocne Dzieło Caritas

19.725 sztuk paschalików trafiło do parafii naszej diecezji.

Paschaliki wielkanocne to projekt młodszy niż świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, jednak cieszy się coraz większym powodzeniem.

- Paschaliki to wielkanocne dzieło Caritas podejmowane w Polsce - powiedziała Agnieszka Filipczuk, koordynatorka akcji. - W akcji bierze udział znacząca większość parafii naszej diecezji. W tym roku przekazaliśmy im 19.725 sztuk świec wielkanocnych. Poza paschalikami niektóre Parafialne Zespoły Caritas rozprowadzają w swoich kościołach także palmy, baranki, i „chlebki miłości”. Środki pozyskane w ramach tych działań będą przeznaczone na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne.

Paschaliki można wykorzystać na dwa sposoby: podczas Liturgii Światła w Wielką Noc oraz w czasie śniadania wielkanocnego. Świeca Caritas nie tylko ozdobi światłem stół rodzinny, ale też przypomni o religijnym charakterze świąt Wielkanocnych, obecności Zmartwychwstałego Chrystusa w codziennym życiu rodzinnym i pełnieniu uczynków miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma