Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zmarł Jerzy Walczak

Znany w diecezji wieloletni dziennikarz związany z tygodnikiem "Niedziela" przegrał walkę z chorobą. Odszedł 19 marca w słupskim hospicjum.

Jerzy Walczak był inżynierem, publicystą, założycielem słupskiego Klubu Przyjaciół "Niedzieli".

Przez wiele lat związany z częstochowskim tygodnikiem relacjonował dla niego wydarzenia z życia Kościoła koszalińsko-kołobrzeskiego niemalże do ostatnich chwil swego życia.

Był znawcą historii diecezji, a szczególnie życia i działalności kard. nom. Ignacego Jeża. Starał się krzewić pamięć o pierwszym biskupie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Wiele z jego tekstów na temat bp. Jeża ukazało się w opublikowanej w 2008 roku książce "Biskup uśmiechu".

Jerzy Walczak był także współorganizatorem konkursu Mój Kościół na Pomorzu. W roku 2013 był jedną z pięciu osób nominowanych do Nagrody im. Kard. Nom. Ignacego Jeża.

Pogrzeb. śp. Jerzego Walczaka odbędzie się w poniedziałek 23 marca. Msza św. o godz. 13 w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma