Nowy numer 24/2021 Archiwum

Miłość zamiast gniewu

Wolontariusze Caritas spotkali się w Ośrodku Aniołów Stróżów w Kołobrzegu na dorocznych rekolekcjach wielkopostnych.

Tematem ćwiczeń duchowych było „Przebaczenie jako droga do uzdrowienia życia”. Prowadził je ks. Krzysztof Witwicki, dyrektor Dobrych Mediów.

Rekolekcjonista skierował uwagę wolontariuszy na moc Bożą, podkreślając realną obecność Chrystusa w sakramentach świętych i słowie Bożym. Następnie zatrzymał się przy przykazaniu miłości bliźniego, aż w końcu zaprosił uczestników do spojrzenia na samych siebie - jako pięknego Bożego dzieła. Pomocą w tym była modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne połączona z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Wolontariusze badali swoje serce: pełne uczuć, które nie zawsze są miłością, przeciwnie, bywają gniewem.

- Ważne jest, by zobaczyć, jak Bóg w każdym z nas działa, przeanalizować jak z Nim współpracujemy, bo wówczas jesteśmy w stanie bardziej kochać - powiedział ks. Krzysztof Witwicki.

Władysława Lipka przyjechała do Kołobrzegu z Trzebielina. - Każde rekolekcje są dla mnie pogłębieniem mojego życia religijnego. Korzystam nie tylko z konferencji, ale też z rozmów z innymi wolontariuszami, to bardzo cenne, gdy możemy dzielić się swoimi doświadczeniami. Także teraz dowiedziałam się o nowych pomysłach, działaniach dobroczynnych w innych parafiach - powiedziała pani Władysława. Nie ukrywa, że czas kilku dni poświęconych na odnowę duchową pomaga jej oderwać się od codziennych obowiązków, wrócić do ciszy, wewnętrznego skupienia. - Na co dzień brakuje czasu na medytację, zastanowienie się nad wyższymi sprawami - dodała.

W rekolekcjach uczestniczyło 85 wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas z Koszalina, Sianowa, Szczecinka, Krajenki, Darłowa, Trzebielina, Jezierzyc, Kępic, Świdwina, Jastrowia, Białogórzyna, Starego Chwalimia, Grzmiącej, Słupska, Gościna, Czaplinka, Piły, Świeszyna, Rusinowa.

To już druga tura rekolekcji wielkopostnych dla PZC, pierwsza trwała od 27 lutego do 1 marca i miała miejsce w Ostrowcu k/Wałcza. Zgromadziła 65 wolontariuszy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama