Nowy numer 21/2024 Archiwum

Burza w Odnowie

W sobotę w parafii katedralnej w Koszalinie odbyło się spotkanie księży opiekunów i liderów grup Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Członkowie ruchu charyzmatycznego zaczęli od wspólnej Eucharystii w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca. To ważne, bo tego dnia chcieli zastanawiać się nad priorytetami: przyszłymi działaniami, celami, nowymi inicjatywami - jednym słowem - rozeznać dalszą drogę formacji.

W pierwszej części spotkania księża opiekunowie oraz liderzy grup przedstawili zebranym, jak funkcjonują grupy w diecezji oraz jakie są ich własne doświadczenia z tym związane.

Ks. Bogusław Fortuński, diecezjalny Koordynator Odnowy w Duchu Świętym, podsumował miniony rok oraz przypomniał Statut Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej jako prawo obowiązujące w naszej diecezji.

Członkowie Rady Pastoralnej  przedstawili zamiary oraz działania diakonii, za które są odpowiedzialni. Zachęcali, by włączyć się w posługę diakoni medialno-informacyjnej, formacyjnej, ds. ewangelizacji, modlitwy, organizacyjnej, muzycznej. Po krótkich warsztatach i burzy mózgów podsumowano pomysły i wnioski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy