Nowy numer 23/2021 Archiwum

Przed Kongresem

Ostrowiec i Skrzatusz gościły Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji.

W ramach przygotowań do III Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji pt. „Skarb w roli” Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji spotkał się z bp Edwardem Dajczakiem oraz księżmi odpowiedzialnymi w naszej diecezji za przygotowanie kongresu.

Obradami kierował bp Grzegorz Ryś z Krakowa, przewodniczący zespołu.

Spotkanie zespołu KEP odbywało się w naszej diecezji, ponieważ od 28 do 31 maja nasze diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu będzie gospodarzem kongresu.

Pierwsza część dwudniowych obrad miała miejsce w ośrodku rekolekcyjnym Caritas w Ostrowcu k/Wałcza, gdzie omówiono szczegółowo kwestie programowe kongresu.

Drugiego dnia uczestnicy udali się do Skrzatusza, który zgromadzi pod koniec maja ok. tysiąca osób chcących poznać metody ewangelizacji, podzielić się własnymi doświadczeniami oraz wziąć udział w formacji pt. „Ewangelizacja w środowisku wiejskim”.  

Ważnym elementem kongresu będzie też to, że przedostatni dzień będzie poświęcony wyruszeniu z misją do okolicznych wiosek. Misja przybierze formę „ewangelizacji wioskowej”, która od lat odbywa się w wakacje we wsiach naszej diecezji.

Celem obrad zespołu KEP w Skrzatuszu było rozpoznanie możliwości logistycznych miejsca.

Więcej informacji nt. kongresu oraz możliwość zgłoszenia swego udziału na stronie www.nowaewangelizacja.org.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama