GN 23/2021 Archiwum

Katolickie gimnazjum najlepsze

W rankingu opublikowanym przez Dziennik Gazeta Prawna koszaliński "Katolik" okazał się najlepszą szkołą w mieście i jedną z lepszych w województwie i w kraju.

Autorzy rankingu oparli się na danych pozyskanych z okręgowych komisji egzaminacyjnych dotyczących wyników zeszłorocznych egzaminów końcowych z j. polskiego i z matematyki.

Spośród prawie 6,5 tys. gimnazjów istniejących w Polsce wybrano 100 najlepszych. W rankingu znalazło się aż 8 szkół z woj. zachodniopomorskiego, w tym dwie katolickie.

Wśród 100 najlepszych gimnazjów w Polsce jest tylko jedna placówka z Koszalina - Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II przy parafii pw. Ducha Świętego. Nie pierwszy raz koszaliński "Katolik" okazuje się najlepszą szkołą w mieście i jedną z najlepszych w województwie i w całym kraju.

Radości z tego faktu nie kryje Barbara Gęgotek, dyrektor: - Jest to jakieś podsumowanie naszej pracy, która zaczyna się już w szkole podstawowej i w zerówce. To wspólny sukces szkoły, rodziców i Kościoła. Ważne jest to, że w naszej szkole edukację opieramy na wychowaniu.

Wśród 100 najlepszych gimnazjów w Polsce, które znalazły się w rankingu DGP, prawie 1/4 to szkoły katolickie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama