Nowy numer 23/2021 Archiwum

Bierzmowanie? To nie koniec!

W diecezjalnym ośrodku Caritas w Ostrowcu odbyły się kolejne rekolekcje dla tegorocznych kandydatów do bierzmowania przygotowane przez Duszpasterstwo Młodzieży.

Dwa dni modlitwy, śpiewu, radości i wspólnoty - tak można streścić to, co się działo  podczas weekendowych rekolekcji, które są częścią przygotowań do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

W rekolekcjach tym razem wzięła udział młodzież z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białogardzie, św. Wojciecha w Koszalinie oraz pilskich wspólnot parafialnych pw.: św. Józefa, Matki Bożej Częstochowskiej w Pile i św. Stanisława Kostki.

Choć 60 młodych ludzi, jak sami stwierdzili podczas świadectw, przyjechało w większości, by „odhaczyć” kolejny punkt w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania, wyjeżdżali wyraźnie poruszeni, nucąc słowa rekolekcyjnej piosenki „Nasz Bóg jest wielki, nasz Bóg jest silny”.

- Nie chciałam tu przyjeżdżać, ale już w sobotę coś we mnie pękło. Odbyłam prawdziwą spowiedź, a moi nowi koledzy i koleżanki z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży podzielili się ze mną taką prostą radością. Trudno dziś, nawet wśród rówieśników, spotkać ludzi szczęśliwych i radosnych. Jestem przekonana, że to wiara daje im tę radość i niezwykła otwartość na innych - dzieli się wrażeniami z rekolekcji Oliwia Makowska z parafii pw. św. Józefa w Pile.

To kolejne rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania, w czasie których animatorami byli młodzi ludzie z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Następne rekolekcje już 24 kwietnia w Podczelu. Poprowadzi je Ruch Światło-Życie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama