Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pierwszy taki portal liturgiczny

Młodzi licealiści ze Szczecinka otworzyli portal wlewamy.pl.

Na stronie wlewamy.pl redagowanej przez zespół 30 młodych osób codziennie są publikowane krótkie rozważania do liturgii słowa z danego dnia.

Specyfiką projektu jest młody wiek redaktorów i pod tym względem jest to jedyny taki portal w Polsce. Pomysłodawcami są uczniowie Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku, zaś autorami rozważań osoby w wieku 17-28 lat należące do różnych wspólnot i duszpasterstw w całej Polsce, które zgłosiły chęć współtworzenia portalu i przeszły eliminacje na najlepszą 30. Projekt ruszył w lutym i obecnie buduje szerszą sieć swoich odbiorców.

- Pierwotna koncepcja zakłada istnienie projektu przez rok - powiedział Marcin Szpernalowski, jeden z redaktorów portalu -  i o takim okresie rozmawialiśmy kompletując zespół autorów. Jednak jeśli po roku okaże się, że autorzy są chętni do dalszej współpracy, a grono czytelników jest całkiem okazałe, to możliwe, że będziemy kontynuować pracę.

- Projekt ten jest skierowany głównie do osób młodych i w średnim wieku, którzy albo nie mają czasu sięgnąć po Słowo Boże, albo mają problem z jego rozumieniem. Przez codzienne, krótkie i proste rozważania Słowa Bożego chcemy pomóc odnaleźć najlepsze wskazówki i porady życiowe, które Bóg podsyła nam każdego dnia - zachęca M. Szpernalowski. - Naszym marzeniem jest, żeby codzienne czytanie Słowa i pochylanie się nad nim weszło ludziom w nawyk. Zatrzymanie się nad liturgią słowa na dany dzień oraz nad rozważaniem do niej zajmuje mniej więcej tyle, co przeciętna wizyta na portalu społecznościowym, których w ciągu dnia młodego człowieka zwykle jest kilka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma