Nowy numer 23/2021 Archiwum

Konwiwencja prezbiterów

Wspólnota neokatechumenalna prowadzi rekolekcje dla kapłanów. Do Koszalina przyjechało kilkudziesięciu księży z północnej Polski.

Większość z nich to prezbiterzy, którzy związani są z drogą neokatechumenalną. Posługują w różnych wspólnotach m.in. w archidiecezji gdańskiej, szczecińsko-kamieńskiej, czy w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Są też kapłani niezaangażowani bezpośrednio w drogę, którzy przyjechali na konwiwencję, aby ją lepiej poznać.

Konwiwencja to inaczej dni skupienia, podczas których kapłani wspólnie się modlą, rozważają Słowo Boże, rozmawiają na ważne tematy związane z życiem Kościoła. Uczestnicy konwiwencji w Koszalinie, która potrwa do czwartku 23 kwietnia podejmą m.in. refleksję nad istotą nowej ewangelizacji.

- Ważne jest, aby kapłani rozumieli zjawiska społeczne i duchowe, które zachodzą na świecie i poszukiwali na nie ewangelicznych odpowiedzi. Taką okazją jest konwiwencja - mówią organizatorzy spotkania, czyli grupa katechistów wędrownych odpowiedzialnych za drogę neokatechumentalną w regionie gdańskim i w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Specyfiką konwiwencji jest m.in. to, że kapłani słuchają Słowa Bożego głoszonego im także przez osoby świeckie. Wszystkie liturgie sprawowane są w duchu neokatechumenalnym.

W koszalińskim spotkaniu bierze udział ok. 70 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama