Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pielgrzymka przed sesją

Na 79. Ogólnopolską Pielgrzymkę Akademicką na Jasną Górę wyruszyli także studenci z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

W sumie z trzech ośrodków, w których działają Duszpasterstwa Akademickie, czyli z Koszalina, Słupska i Piły, wyjechało do Częstochowy prawie 90 osób.

- Pielgrzymka odbywa się pod hasłem: "Boża reanimacja". Tak się składa, że pod takim samym hasłem przeżyliśmy tegoroczne rekolekcje wielkopostne, a zatem jesteśmy już w pewnym sensie przygotowani do spotkania na Jasnej Górze - mówi ks. Remigiusz Szauer, duszpasterz akademicki z Koszalina.

Tematyka spotkań dla studentów, którzy przyjadą do Częstochowy, będzie dotyczyła dojrzałego przeżywania człowieczeństwa, także w wymiarze męskości i kobiecości. Gościem specjalnym pielgrzymki będzie ks. Piotr Pawlukiewicz.

Oprócz spotkań ogólnych, organizatorzy zaplanowali też oddzielne konferencje dla chłopców i dla dziewcząt. Ze studentkami spotka się s. Małgorzata Chmielewska, a ze studentami ks. Adam Rybicki, wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, kapłan diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

- Najważniejszym punktem programu będzie sobotni Apel Jasnogórski oraz nocne czuwanie, które będziemy przeżywać razem ze studentami z całej Polski - mówi ks. Szauer.

Pielgrzymka zakończy się w niedzielę 26 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma