GN 23/2021 Archiwum

Bursa jak... św. Mikołaj

Nie ze względu na prezenty, ale na to, że pomaga w trudnościach. Tak widzą swoją placówkę chłopcy ze szczecineckiej bursy im. św. Stanisława Kostki i opowiadają o tym w nakręconym przez siebie spocie reklamowym.

To pierwszy film promujący bursę ze Szczecinka i to w całości stworzony przez jego mieszkańców. Reżyserem, scenarzystą, operatorem i montażystą jest Paweł Sobczak, który namówił kolegów do zareklamowania placówki. Wczoraj spot miał swoją premierę w bursie, dzisiaj został udostępniony szerszej publiczności.

- Film bardzo mi się podoba i cieszę się, że chłopcy go stworzyli. To znaczy, że czują się częścią tego miejsca, a o to bardzo nam chodzi w prowadzeniu bursy. Zależy nam na tym, żeby chłopcy się integrowali ze sobą, bo nasza bursa to coś więcej niż dach nad głową i zapewnione posiłki - mówi ks. Zbigniew Woźniak, dyrektor szczecineckiej bursy.

Prowadzona przez Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej placówka to  nie jest zwykły internat. Oprócz codziennych obowiązków, jak sprzątanie i nakrywanie do stołu, ważną rolę odgrywa tu modlitwa i formacja duchowa.

- Niekiedy trzeba „postawić do pionu” chłopaków pod względem intelektualnym, moralnym czy duchowym i to też jest nasze zadanie - przyznaje ks. Woźniak.

W szczecineckiej placówce mieszka 25 chłopców. O miejsce w bursie może ubiegać się każdy, ale pierwszeństwo mają chłopcy w trudnej sytuacji materialnej.

- Ale tacy, którzy chcą się uczyć, którym zależy. Niektórzy zniechęcają się już na samym początku, kiedy dowiadują się, jakie wymagania stawiamy przed naszymi mieszkańcami, że nie będzie to po prostu darmowe lokum - dodaje dyrektor bursy.

Każde zgłoszenie rozpatrywane jest indywidualnie. Z kandydatami do zamieszkania w bursie i ich rodzicami przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna.

W tym roku nabór do szczecineckiej placówki rozpocznie się w drugiej połowie maja. Szczegółowe informacje i elektroniczny formularz zgłoszeniowy można znaleźć TUTAJ.

A to spot, którym chłopcy reklamują swój dom:

Bursa im św. Stanisława Kostki w Szczecinku
MrZikero

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama