Nowy numer 24/2021 Archiwum

Rozszerzmy Ruch Uwielbienia Jezusa

Trwa akcja nieustannego uwielbienia Boga w naszej diecezji.

Podjęło ją już wielu diecezjan, odpowiadając na ubiegłoroczny apel bp Edwarda Dajczaka. Biskup prosił o włączenie się we wspólną diecezjalną modlitwę, rozpoczętą 1 października przez troje bezrobotnych ludzi wielbiących Boga w modlitwie każdego dnia i przez całą dobę. W tę modlitwę na początku listopada włączyli się kolejni diecezjanie i od tej chwili wciąż przybywa ludzi deklarujących modlitwę w wybranym czasie, w dzień i w nocy.

Pragnieniem bp Dajczaka jest, by akcja zatoczyła szersze kręgi. Forma modlitwy może być dowolna, tak by każdy mógł włączyć się w diecezjalne uwielbienie. Również czas trwania może być różny - niektórzy zadeklarowali 5 minut, a inni nawet 3 godziny modlitwy uwielbienia. Modlić można się w kaplicy, kościele, ale także w tym miejscu, w którym obecnie się znajdujemy. 

Wierni mogą zgłaszać się do niej poprzez księży w swoich parafiach lub indywidualnie (tel. 790 601 820, e-mailem: oratorium@kochaj.my lub listownie Szkoła Nowej Ewangelizacji, ul. Wyszyńskiego 25, 75-062 Koszalin). Zgłaszając chęć udziału w modlitwie należy podać swoje imię, parafię, czas trwania modlitwy (np. 1 godzina dziennie o 6 rano; można podać również datę lub wybrany dzień tygodnia).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama