Nowy numer 22/2020 Archiwum

Modlą się o powołania

Przełożeni i klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie udali się z pielgrzymką na Górę Chełmską w intencji powołań.

W czasie drogi przez miasto szli w całkowitym milczeniu, prosząc Boga o nowe powołania do koszalińskiego seminarium.

W kaplicy na Górze Chełmskiej ks. dr Wojciech Wójtowicz, rektor, poprowadził wspólną modlitwę. - Matko nas powołanych, kapłanów i alumnów, utwierdzaj nas w pragnieniu piękna i głębi, abyśmy stawali się solą tej ziemi i światłem dla tego świata. Pomagaj nam, abyśmy stawali się narzędziami, których Bóg będzie używał, aby tu, gdzie żyjemy, wypełniała się Jego święta wola. Prosimy Cię także o nowe powołania do naszego seminarium. Zwracamy się do Ciebie w naszych obawach o przyszłość tego dotkniętego różnymi problemami Kościoła. Prosimy Ciebie, mów o nas Twojemu Synowi. Aby nie zabrakło ochoczych i odważnych serc, gotowych, by pójść i głosić Ewangelię i sprawować sakramenty w naszej diecezji - modlił się rektor.

Pielgrzymka odbyła się w ramach tygodnia modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

- Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że potrzebujemy kapłanów. Zdajemy też sobie sprawę z tego, że w poszukiwaniu powołań nie jesteśmy w stanie wiele zrobić bez pomocy z nieba. Takim wyjątkowym miejscem w Koszalinie, w którym niebo styka się z ziemią, jest Góra Chełmska. Stąd nasza pielgrzymka i obecność tutaj, w sanktuarium. Przyszliśmy do naszej Mamy, aby prosić Ją o nowych kapłanów - mówi ks. dr Jarosław Kwiecień, prefekt.

Obecnie w seminarium w Koszalinie i na roku propedeutycznym w Szczecinku jest w sumie 44 kleryków. Trzech diakonów przyjmie w tym roku święcenia prezbiteratu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama