Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Siostry wybrały przełożoną

Wspólnota Dzieci Łaski Bożej zgromadzona na kapitule generalnej zdecydowała, że przełożoną na kolejną kadencję zostanie s. Małgorzata Glanc.

Kapituła generalna wybiera przełożoną na 4-letnią kadencję. Siostra Małgorzata Glanc pełniła tę funkcję od roku 2011.

Podczas głosowania, które odbyło się 1 maja w Wyższym Seminarium Duchownym siostry podtrzymały swój wybór sprzed 4 lat.

Wspólnota Dzieci Łaski Bożej jest jedyną żeńską wspólnotą życia konsekrowanego powstałą w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Jej początki sięgające roku 1977 związane są z miejscowością Lipie, z doświadczeniem przeżywanych tam rekolekcji Ruchu Światło-Życie. Wspólnota została oficjalnie zatwierdzona w roku 1986 przez ówczesnego biskupa diecezjalnego Ignacego Jeża.

Obecnie wspólnota liczy 21 sióstr. Ich praca nadal ściśle związana jest z Ruchem Światło-Życie. Poza tym, siostry katechizują, pracują z uzależnionymi, prowadzą Dom Samotnej Matki, posługują w Wyższym Seminarium Duchownym.

Polecamy rozmowę z s. Małgorzatą Glanc z marca br. ze studia Radia Plus Koszalin. Posłuchaj TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma