Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Z bajką za kratkami

Szczecineccy gimnazjaliści realizują projekt teatru terapeutycznego. Tym razem "Biedronka" gościła w zakładzie karnym.

Pomysł na szkolny teatr terapeutyczny narodził się w szczecineckim Gimnazjum nr 1 kilka lat temu. Najpierw miał służyć „okiełznaniu” przez sztukę co bardziej niesfornych uczniów i przekonaniu ich, że nie taka szkoła straszna, jak ją malują. W ramach projektu z bajką terapeutyczną pojechali do Gdańska, do dzieci z oddziału onkologii.

Propozycja Alicji Berć, szkolnej pedagog, i Joanny Wróblewskiej, polonistki, spodobała się gimnazjalistom na tyle, że postanowili kontynuować projekt w kolejnych latach, przygotowując następne przedstawienia.

- Nasi uczniowie przedstawiają bajki terapeutyczne niepełnosprawnym, ludziom samotnym, starszym, dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową. W toku działań narodził się też pomysł współpracy z osadzonymi – opowiadają pomysłodawczynie przedsięwzięcia.

Efektem wspólnych działań opiekunek projektu terapeutyczno-wychowawczego oraz Dyrekcji Zakładu Karnego w Starym Bornem była wizyta szczecineckich gimnazjalistów u osadzonych, którym przedstawili napisaną przez siebie bajkę pt. „Biedronka” i zaprosili na występ szkolnego kabaretu "Deska".

Młodzież miała także okazję odbyć pouczającą rozmowę z więźniami. Ci zaś obdarowali młodych artystów wykonanymi przez siebie przedmiotami. Upominki te pojadą razem ze szczecineckimi gimnazjalistami w czerwcu do Kliniki Akademii Medycznej na Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Gdańsku.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma