Nowy numer 24/2021 Archiwum

Ruszyli na osiedla

Wspólnota Emmanuel zapraszała mieszkańców Koszalina na sobotni Wieczór Uwielbienia.

To będzie pierwszy taki wieczór modlitewny organizowany przez Wspólnotę Emmanuel w parafii św. Józefa Rzemieślnika. Członkowie wspólnoty postanowili zaprosić na niego nie tylko uczęszczających na niedzielną Eucharystię, do których dotarło zaproszenie w podane przez duszpasterzy w ogłoszeniach parafialnych, ale także tych, którzy do kościoła nie chodzą.

Dziś po wspólnej Mszy św., nabożeństwie majowym w kościele św. Józefa i krótkiej modlitwie uwielbienia wyruszyli z ulotkami w ręku na okoliczne osiedla.

Wśród napotkanych osób byli tacy, którzy okazywali zainteresowanie Wieczorem Uwielbienia, a zwłaszcza tym, że będzie to okazja do modlitwy w ich intencjach. Jednak nie wszyscy przyjmowali zaproszenie. Niektórzy odmówili przyjścia, ale zgodzili się, by włączyć ich intencje w sobotnią modlitwę.

Nie jest łatwo odchodzić z kwitkiem, kiedy próbuje się komuś zaproponować spotkanie z  miłosiernym Bogiem, ale członkowie Wspólnoty Emmanuel wierzą, że nawet te odrzucone zaproszenia przyniosą jakieś dobre owoce. - Ważne jest nasze otwarcie na napotkane osoby - powiedział Tomasz Kozakiewicz, odpowiedzialny wraz z żoną Katarzyną za koszalińską wspólnotę. - Mam nadzieję, że z czasem będziemy mieli coraz bardziej otwarte serca i te spotkania na ulicy będą mogły zaowocować czymś więcej niż wręczeniem ulotki, np. głębszą rozmową.

Wieczór Uwielbienia odbędzie się 9 maja o 19.00 w kościele św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie.

W programie spotkania będzie modlitwa uwielbienia pełna radosnych pieśni, konferencja nt. Miłosierdzia Bożego, którą wygłosi duszpasterz akademicki ks. Remigiusz Szauer oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wspólnota Emmanuel zaprasza na Wieczór Uwielbienia wszystkich chętnych, a zwłaszcza maturzystów, studentów oraz mieszkańców parafii, za których chce tego wieczoru wstawiać się do Boga szczególnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama