Nowy numer 23/2021 Archiwum

Apel o pomoc

10 maja dołączymy do akcji wspierającej ofiary kataklizmu w Nepalu.

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich Caritas Polska apeluje o zbiórkę do puszek dla poszkodowanych - informuje w imieniu Kościoła w Polsce abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga wielu tysięcy osób, a oprócz tego tysiące osób zostało rannych. W Nepalu władze proszą o pomoc humanitarną. Na miejscu już pracuje ekipa Caritas.

Kościół Katolicki w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami żywiołu. Potrzebna jest zarówno modlitwa, jak też wsparcie osób poszkodowanych, w tym szczególnie pomoc dla wszystkich cierpiących w szpitalach pozbawionych podstawowych środków medycznych. Wsparcie ofiarom straszliwego kataklizmu możemy wyrazić poprzez modlitwę w niedzielę 10 maja br. oraz przez ofiary składane do puszek w kościołach.

Zgodnie z tym apelem, bp Edward Dajczak zarządza w naszej diecezji zbiórkę do puszek na ten cel w dniu 10.05.2015 r. Oprócz niedzielnej zbiórki do puszek ofiary można składać również indywidualnie na konto Caritas, z dopiskiem „Nepal”. Działania Caritas można także wesprzeć wysyłając SMS charytatywny z hasłem POMAGAM na numer 72052.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama