Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Majówka przy krzyżu

Tradycja nabożeństw majowych trwa także przy przydrożnych krzyżach.

Tradycja nabożeństw majowych trwa także przy przydrożnych krzyżach. Jednym z nich jest krzyż stojący na skrzyżowaniu drogi w miejscowości Słowienkowo.

Spotykają się tu wierni parafii Dobrzyca, pochodzący ze Skrzeszewa, Słowienkowa, Dworka.

- Zazwyczaj jest nas ok. 10 osób, dziś nieco mniej. Spotykamy się codziennie przez cały maj o 19.00 na nabożeństwie majowym - mówi pani Bożena.

- To nasza tradycja, gromadzimy się na majowym od lat. Trudno spamiętać od kiedy, bo już nasi dziadkowie, rodzice tu przychodzili - mówi pani Halina, która też dba o przedłużenie tradycji - przyprowadziła dziś swojego wnuczka.

Podobnych miejsc, w których wciąż obywają się nabożeństwa majowe jest wiele. Pisaliśmy już o nich tutaj i tutaj. Zapraszamy do przysyłania zdjęć z majowych spotkań przy krzyżach i przydrożnych kapliczkach. Będziemy je publikować.

Zdjęcia z opisem (miejsce, nazwa parafii, ile osób zazwyczaj uczestniczy oraz kto jest autorem zdjęcia i opisu) można przysyłać na adres: koszalin@gosc.pl. Zapraszamy!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma