Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ewangelia ewangelizatora

W koszalińskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym odbył się kolejny biblijny dzień skupienia.

Tym razem uczestniczyło w nim 16 osób z różnych stron diecezji, w tym 7-osobowa grupa z parafii pw. św. Jana Bosko w Pile.

- Zajęliśmy się tematem "Głoście Ewangelię". To ważny temat, który dotyczy naszego podstawowego chrześcijańskiego obowiązku, żeby głosić Ewangelię. Zatrzymaliśmy się nad Ewangelię wg św. Łukasza i nad Dziejami Apostolskimi. Można powiedzieć, że pisma św. Łukasza to taka "Ewangelia ewangelizatora" - mówi ks. dr Tomasz Tomaszewski, odpowiedzialny w diecezji za funkcjonowanie apostolatu biblijnego.

Uczestnicy biblijnego dnia skupienia biorą udział w konferencjach, wspólnie się modlą, rozważają Słowo Boże, czasami oglądają jakiś film. Takie spotkania odbywają się kilka razy w roku.

O tym, dlaczego warto skorzystać z tej propozycji duszpasterskiej pisaliśmy m.in. TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma