Nowy numer 23/2021 Archiwum

W Koszalinie i Słupsku podium nieco inne

Są już nieoficjalne wyniki ze wszystkich obwodów w stolicy diecezji oraz w Słupsku. Pierwsza trójka ta sama, ale nieco inaczej ułożona.

W poniedziałek 11 maja, według nieoficjalnych wyników, do których dotarł Głos Koszaliński, ze wszystkich obwodów w Koszalinie, wyraźnie, bo niemal z dwukrotną przewagą zwyciężył Bronisław Komorowski, uzyskując ponad 43 proc. głosów.

Na drugim miejscu uplasował się Paweł Kukiz, na którego zdecydowało się oddać swój głos 23 proc. wyborców. O kilka dziesiątych procenta mniej od niego zdobył Andrzej Duda (22,7).

Poparcie dla pozostałych kandydatów było raczej marginalne, choć, co ciekawe, na Magdalenę Ogórek głosowało więcej osób (3,2 proc.) niż na Janusza Korwin-Mikkego (3 proc.). Wydaje się, że tradycyjnie dość silna pozycja SLD w regionie, dała o sobie znać.

W Słupsku także wyraźnie zwyciężył urzędujący prezydent (44,2 proc). Drugi wynik uzyskał Andrzej Duda (25,8 proc.), trzeci - Paweł Kukiz (19,3 proc.)

W całym województwie zachodniopomorskim, które obejmuje największy obszar diecezji, zwycięstwo Komorowskiego jest również bardzo wyraźne. Według sondażu IPSOS (38 proc). Na drugim miejscu uplasował się jednak Andrzej Duda (24 proc), choć z nieznaczną przewagą nad Pawłem Kukizem (21 proc). Magdalena Ogórek również wyprzedziła Janusza Korwin-Mikkego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama