Nowy Numer 29/2018 Archiwum

W Koszalinie i Słupsku podium nieco inne

Są już nieoficjalne wyniki ze wszystkich obwodów w stolicy diecezji oraz w Słupsku. Pierwsza trójka ta sama, ale nieco inaczej ułożona.

W poniedziałek 11 maja, według nieoficjalnych wyników, do których dotarł Głos Koszaliński, ze wszystkich obwodów w Koszalinie, wyraźnie, bo niemal z dwukrotną przewagą zwyciężył Bronisław Komorowski, uzyskując ponad 43 proc. głosów.

Na drugim miejscu uplasował się Paweł Kukiz, na którego zdecydowało się oddać swój głos 23 proc. wyborców. O kilka dziesiątych procenta mniej od niego zdobył Andrzej Duda (22,7).

Poparcie dla pozostałych kandydatów było raczej marginalne, choć, co ciekawe, na Magdalenę Ogórek głosowało więcej osób (3,2 proc.) niż na Janusza Korwin-Mikkego (3 proc.). Wydaje się, że tradycyjnie dość silna pozycja SLD w regionie, dała o sobie znać.

W Słupsku także wyraźnie zwyciężył urzędujący prezydent (44,2 proc). Drugi wynik uzyskał Andrzej Duda (25,8 proc.), trzeci - Paweł Kukiz (19,3 proc.)

W całym województwie zachodniopomorskim, które obejmuje największy obszar diecezji, zwycięstwo Komorowskiego jest również bardzo wyraźne. Według sondażu IPSOS (38 proc). Na drugim miejscu uplasował się jednak Andrzej Duda (24 proc), choć z nieznaczną przewagą nad Pawłem Kukizem (21 proc). Magdalena Ogórek również wyprzedziła Janusza Korwin-Mikkego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma