Nowy numer 23/2021 Archiwum

Ewangelizacja nadmorska

Ruszyły zapisy na ogólnopolską akcję ewangelizacyjną nad Bałtykiem.

"Ewangelizacja nadmorska" to jeden ze sztandarowych projektów duszpasterskich diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, w którym co roku biorą udział ewangelizatorzy z całej Polski.

Ewangelizacja odbywa się w wybranych miejscowościach w pasie nadmorskim diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Akcja w danej miejscowości rozpoczyna się godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele. Następnie ewangelizatorzy wychodzą na plaże, deptaki, ulice, gdzie przez słowo, śpiew, pantomimę głoszą Ewangelię.

Zapraszają też wszystkich na wieczorne spotkanie w kościele, podczas którego przewidziane są Msza św., spowiedź i modlitwa o uzdrowienie.

Ewangelizacja nadmorska   Ewangelizacja nadmorska ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość Cechą charakterystyczną akcji jest spontaniczność. Uczestnicy całkowicie powierzają się Opatrzności Bożej, tzn. jeśli chodzi o jedzenie i noclegi liczą na życzliwość ludzi, nie biorąc nic ze sobą.

W tym roku "Ewangelizacja nadmorska" odbędzie się w dniach 11-24 lipca. Rozpocznie się rekolekcjami, które od 11 do 14 lipca zostaną przeprowadzone w Domu Miłosierdzia w Koszalinie (przyjazd 10 lipca do godz. 20).

Zapisy, formularz zgłoszenia i regulamin TUTAJ.

Organizatorzy wraz z bp. Edwardem Dajczakiem zapraszają do udziału w akcji ewangelizatorów z całej Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama