Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ewangelizacja nadmorska

Ruszyły zapisy na ogólnopolską akcję ewangelizacyjną nad Bałtykiem.

"Ewangelizacja nadmorska" to jeden ze sztandarowych projektów duszpasterskich diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, w którym co roku biorą udział ewangelizatorzy z całej Polski.

Ewangelizacja odbywa się w wybranych miejscowościach w pasie nadmorskim diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Akcja w danej miejscowości rozpoczyna się godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele. Następnie ewangelizatorzy wychodzą na plaże, deptaki, ulice, gdzie przez słowo, śpiew, pantomimę głoszą Ewangelię.

Zapraszają też wszystkich na wieczorne spotkanie w kościele, podczas którego przewidziane są Msza św., spowiedź i modlitwa o uzdrowienie.

Ewangelizacja nadmorska   Ewangelizacja nadmorska ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość Cechą charakterystyczną akcji jest spontaniczność. Uczestnicy całkowicie powierzają się Opatrzności Bożej, tzn. jeśli chodzi o jedzenie i noclegi liczą na życzliwość ludzi, nie biorąc nic ze sobą.

W tym roku "Ewangelizacja nadmorska" odbędzie się w dniach 11-24 lipca. Rozpocznie się rekolekcjami, które od 11 do 14 lipca zostaną przeprowadzone w Domu Miłosierdzia w Koszalinie (przyjazd 10 lipca do godz. 20).

Zapisy, formularz zgłoszenia i regulamin TUTAJ.

Organizatorzy wraz z bp. Edwardem Dajczakiem zapraszają do udziału w akcji ewangelizatorów z całej Polski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma