GN 23/2021 Archiwum

"Współczesny Samarytanin" rozstrzygnięty

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ogłosiła zwycięzcę konkursu "Współczesny Samarytanin". Jest nią Kamila Matysiak ze szkoły filialnej w Różewie.

Konkurs zorganizowano z okazji 25. rocznicy powołania do istnienia diecezjalnej Caritas. Mogli wziąć w nim udział uczniowie szkół różnych poziomów nauczania, jednak tylko przedstawiciele podstawówek podeszli do plastycznej rywalizacji. Nie wpłynęły na konkurs prace gimnazjalistów, których zadaniem miało być zrealizowanie filmu krótkometrażowego oraz zabrakło fotograficznych prac licealistów.

Natomiast ponad 100 prac nawiązujących do postawy współczesnego Samarytanina przysłali uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych. Mogli ją wykonać w dowolnej technice.

- Nie chodziło tylko i wyłącznie o rywalizację konkursową - powiedział dyrektor Caritas DKK ks. Tomasz Roda. - Chcieliśmy za sprawą konkursu wyznaczyć drogę kształtowania dziecięcego serca i umysłu. Miała temu sprzyjać postać Samarytanina z kart Ewangelii, ale uwspółcześniona wyobraźnią dzieci. Mamy nadzieję, że zaszczepiliśmy w uczestnikach konkursu ideę, jak pomagać bez granic, bez uprzedzeń, pomimo tego, że potrzebujący jest innego wyznania, poglądów, zwyczajów.

Jury konkursowe przydzieliło:

I miejsce: Kamili Matysiak ze szkoły filialnej w Różewie;

II miejsce: Darii Kopczyńskiej z SP w Turowie oraz Zofii Matejek z SP 6 w Koszalinie;

III miejsce: Kolecie Kurek z SP 2 w Sianowie, Roksanie Brożek ze szkoły filialnej w Różewie oraz Oliwii Stanek z SP 2 w Sianowie.

Wyróżnienie otrzymała Julia Sawiełajć (lat 7) z Koszalina.

Nagrodami w konkursie są wycieczki do Heide Parku oraz aparaty fotograficzne. Prace plastyczne nadesłane na konkurs zostaną opublikowane w specjalnym folderze.

Patronat honorowy nad konkursem roztoczyli: bp Edward Dajczak, dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz, burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas, Kuratorium Zachodniopomorskie.

Patronat medialny sprawował "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama