GN 23/2021 Archiwum

Hospicjum dziękuje, Caritas nagradza

Podsumowanie akcji Pola Nadziei oraz "Odkręć się na hospicjum".

- W Polach Nadziei wzięło udział ponad 30 SKC - powiedział dyrektor hospicjum im. bp.C. Domina w Darłowie ks. Krzysztof Sendecki. - Niemal wszystkie są tu dziś obecne. Zależy mi na tym, żeby wolontariusze - mimo że działają na rzecz naszego hospicjum w odległych od siebie miejscach diecezji - dzisiaj mogli się zobaczyć, ponieważ pracowali razem dla jednej sprawy. Małymi kroczkami zbudowali wielkie dzieło, rozprowadzili w jeden z kwietniowych weekendów kilka tysięcy żonkili. W ten sposób uzbierali ponad 30 tys. zł. To bardzo dużo. Chcemy te dzieci docenić i podziękować im w imieniu chorych, do których ta pomoc dotrze. To nie są sumy tego rzędu, byśmy mogli za nie zakupić jakiś specjalistyczny sprzęt, ale zarazem są bardzo duże na zaspokojenie codziennych potrzeb, bez których funkcjonować się nie da, np. przygotowanie czystej pościeli, wykup leków, opłacenie personelu, wystrój wnętrz lub obiad dla gości, których również chcemy traktować i przyjmować jak swoich. I na tego typu potrzeby dzieci te pieniądze uzbierały.

W tym roku wolontariusze SKC podjęli także akcję "Odkręć się na hospicjum". Trochę ze sobą rywalizowali, zbierając plastikowe nakrętki z butelek PET. Uzbierano w sumie półtorej tony nakrętek, co przełożyło się na 1500 zł zarobku. - Przeznaczymy te pieniądze na wybudowanie magazynu sprzętu medycznego, który będzie wypożyczony dla hospicjum domowego, działającego przy naszym darłowskim hospicjum. W konkursie "Odkręć się na hospicjum" zwyciężyły koła, które w swoich środowiskach zebrały po kilkaset kilogramów nakrętek.

I miejsce zajęło SKC w Złocieńcu (SP 3)

II miejsce SKC w Białogardzie (SP 4)

III miejsce SKC w Darłowie

Wyróżnione zespoły nagrodzono aparatami fotograficznymi. - Myślimy, że ta nagroda, przeznaczona dla całej grupy wolontariuszy, przyda się w zespole - powiedział dyrektor Caritas DKK ks. Tomasz Roda. - To są aktywne koła, toteż tym bardziej przyda im się aparat fotograficzny. Uczniowie będą mogli dokumentować swoje działania na rzecz potrzebujących.

Okazją do podziękowania i uhonorowania wszystkich kół, które przeprowadziły tegoroczne akcje na rzecz diecezjalnego hospicjum było Spotkanie Szkolnych Kół Caritas w Szczecinku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama