Nowy numer 22/2020 Archiwum

Idźcie i głoście!

Uczestnicy III Kongresu Nowej Ewangelizacji sprawdzają teorię w praktyce.

Organizatorzy kongresu przewidzieli dla uczestników nie tylko wykłady i warsztaty, ale także uczestnictwo w konkretnej akcji.

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej od lat przeprowadzana jest tzw. "Ewangelizacja wioskowa". Grupy ewangelizatorów przez tydzień przebywają w danej miejscowości, głosząc Ewangelię od drzwi do drzwi, organizując nabożeństwa w kościele, spotkania z dziećmi w szkołach czy przy ognisku.

Akcja trwa także w 10 miejscowościach niedaleko Skrzatusza. W sobotę po godz. 14 uczestnicy kongresu dołączyli do ewangelizatorów. Po odczytaniu Ewangelii o posłaniu uczniów, biskupi udzielili błogosławieństwa ewangelizatorom, którzy udali się na akcję.

W namiocie, w którym odbywa się kongres, w czasie ewangelizacji przez cały czas trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji owoców akcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama