Nowy numer 24/2021 Archiwum

Wasze życie może być jak petarda

Tysiące odsłon w internecie, tłumy na spotkaniach. Ojciec Adam Szustak przyciąga swoim sposobem głoszenia słowa Bożego. Przez najbliższe trzy dni można go spotkać w Słupsku. A wszystko za sprawą rekolekcji zorganizowanych przez Szkołę Nowej Ewangelizacji i Duszpasterstwo Akademickie.

„Wstań” - pod takim hasłem odbywają się słupskie spotkania, które zainaugurowała krótka konferencja charyzmatycznego dominikanina w murach Akademii Pomorskiej.

O. Szustak przytoczył zgromadzonej młodzieży fragment Ewangelii św. Jana o uzdrowieniu chorego nad sadzawką. Ale, jak podkreślał, nie tylko o odzyskanie zdrowia chodzi w tym rozdziale. - Jezus zadaje pytanie: „Czy chcesz być zdrowy?”. Trochę głupio to brzmi. Leży człowiek, który choruje od 38 lat, i pada pytanie, czy chce być zdrowy - żartował dominikanin. - A chromy odpowiada: „Nie mam nikogo”. Totalnie nie o to był pytany. Ale to wcale nie jest bez sensu - dodaje o. Szustak.

Kiedy pada pytanie o to, kto chciałby być bogaty, wszyscy potakują głowami. - Tak naprawdę nie chcecie być bogaci, mieć dużo pieniędzy. Tylko chcecie mieć to, co dadzą wam pieniądze. Bezpieczeństwo - wyjaśniał dominikanin studentom i wykładowcom. - Dziś jest dobry czas, żebyście zadali sobie pytanie, o co wam tak naprawdę chodzi w życiu. Największą biedą w człowieku jest to, że nie wie, o co mu chodzi. Jesteście w takim wieku, że możecie zdecydować, czy Wasze życie będzie jak petarda, czy jak flaki z olejem. Tylko dostrzeżcie swoje prawdziwe pragnienia - zachęcał o. Adam Szustak.

I będzie to robił przez najbliższe dni. Będzie spotykał się z mieszkańcami Słupska, aby „obudzić” w nich wiarę. Codziennie, do środy włącznie, w parafii św. Maksymiliana Kolbego odprawiana będzie Msza św., w trakcie której o. Adam wygłosi homilię. Po nabożeństwie zaplanowano konferencję o. Szustaka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama