Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wasze życie może być jak petarda

Tysiące odsłon w internecie, tłumy na spotkaniach. Ojciec Adam Szustak przyciąga swoim sposobem głoszenia słowa Bożego. Przez najbliższe trzy dni można go spotkać w Słupsku. A wszystko za sprawą rekolekcji zorganizowanych przez Szkołę Nowej Ewangelizacji i Duszpasterstwo Akademickie.

„Wstań” - pod takim hasłem odbywają się słupskie spotkania, które zainaugurowała krótka konferencja charyzmatycznego dominikanina w murach Akademii Pomorskiej.

O. Szustak przytoczył zgromadzonej młodzieży fragment Ewangelii św. Jana o uzdrowieniu chorego nad sadzawką. Ale, jak podkreślał, nie tylko o odzyskanie zdrowia chodzi w tym rozdziale. - Jezus zadaje pytanie: „Czy chcesz być zdrowy?”. Trochę głupio to brzmi. Leży człowiek, który choruje od 38 lat, i pada pytanie, czy chce być zdrowy - żartował dominikanin. - A chromy odpowiada: „Nie mam nikogo”. Totalnie nie o to był pytany. Ale to wcale nie jest bez sensu - dodaje o. Szustak.

Kiedy pada pytanie o to, kto chciałby być bogaty, wszyscy potakują głowami. - Tak naprawdę nie chcecie być bogaci, mieć dużo pieniędzy. Tylko chcecie mieć to, co dadzą wam pieniądze. Bezpieczeństwo - wyjaśniał dominikanin studentom i wykładowcom. - Dziś jest dobry czas, żebyście zadali sobie pytanie, o co wam tak naprawdę chodzi w życiu. Największą biedą w człowieku jest to, że nie wie, o co mu chodzi. Jesteście w takim wieku, że możecie zdecydować, czy Wasze życie będzie jak petarda, czy jak flaki z olejem. Tylko dostrzeżcie swoje prawdziwe pragnienia - zachęcał o. Adam Szustak.

I będzie to robił przez najbliższe dni. Będzie spotykał się z mieszkańcami Słupska, aby „obudzić” w nich wiarę. Codziennie, do środy włącznie, w parafii św. Maksymiliana Kolbego odprawiana będzie Msza św., w trakcie której o. Adam wygłosi homilię. Po nabożeństwie zaplanowano konferencję o. Szustaka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Tatrzański
  09.06.2015 00:23

  O. Adam Szustak nie wie, do czego służy petarda?


  Odpowiadam do robienia huku na wiwat, ewentualnie do symulowania pola walki. Do symulowania! Takie ma być życie Chrześcijanina??? Na niby? Udawanie, robienie dużego huku, z którego nic nie wynika?
   

  Proszę mi wybaczyć, ale straszne głupoty Ojciec wygaduje, niech się Ojciec zastanowi nad tym. No tak - Szkoła Nowej Ewangelizacji. Przed nią uchroń nas Dobry Boże.

  Czy ktoś tych nowych ewangelizatorów uczył, czy sami tacy petardowi?

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma