Nowy numer 28/2018 Archiwum

Na "sesji" z Ewangelii

W Koszalinie trwają ogólnopolskie rekolekcje dla duszpasterzy akademickich.

Do koszalińskiego Centrum Edukacyjno-Formacyjnego przyjechali duszpasterze akademiccy z 14 diecezji w Polsce.

W czasie, kiedy studenci, którymi na co dzień się zajmują, przeżywają sesję egzaminacyjną, oni mają swoją "sesję" przed Najświętszym Sakramentem i z Biblią w ręku.

Rekolekcje pod hasłem: "Wrócić do pierwotnej miłości" prowadzi biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak.

- Próbujemy na nowo szukać naszej tożsamości chrześcijańskiej i kapłańskiej. Świat stawia przed nami ciągle nowe wyzwania, więc od czasu do czasu trzeba się zatrzymać i jeszcze raz spojrzeć, kim się jest, a także odnowić przymierze z Bogiem. Poza tym takie rekolekcje to doskonała okazja do wymiany doświadczeń - mówi ks. Remigiusz Szauer, duszpasterz akademicki w Koszalinie.

Rekolekcje zakończą się w czwartek, 18 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma