Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Seminaryjne spotkanie na szczycie

W Koszalinie spotkali się członkowie zarządów seminariów duchownych metropolii szczecińsko-kamieńskiej.

Do koszalińskiego Wyższego Seminarium Duchownego przyjechali rektorzy, prefekci, ojcowie duchowni z Paradyża i ze Szczecina, aby wspólnie ze swoimi odpowiednikami z Koszalina rozmawiać o formacji kleryków do kapłaństwa.

- Takie spotkanie ma trzy wymiary. Jest to czas skupienia i modlitwy, wymiany doświadczeń oraz budowania więzi braterskich między odpowiedzialnymi za powołania w naszej metropolii - mówi ks. dr Wojciech Wójtowicz, rektor WSD w Koszalinie.

- Spotkaliśmy się w trzech grupach: ojców duchownych, prefektów i rektorów. Dotykaliśmy konkretów formacji seminaryjnej - dodaje rektor.

W czwartek 17 czerwca o. Piotr Włodyga OSB wygłosił do uczestników spotkania konferencję na temat: "Ojcostwo Boga modelem wychowanie mężczyzny".

Na zakończenie zjazdu przełożeni seminaryjni odprawili Mszę św. na Górze Chełmskiej. Spotkali się także z bp. Edwardem Dajczakiem. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma