Nowy numer 38/2023 Archiwum

Tuż za podium

W finale V Metropolitalnego Konkursu Papieskiego nasi gimnazjaliści uplasowali się tuż za podium.

Metropolitalny konkurs od 5 lat gromadzi gimnazjalistów diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

W finałowej rozgrywce, która w tym roku odbyła się w Głogowie, wzięło udział 39 uczniów z 24 szkół.

Zwyciężył przecławianin Krzysztof Andrulonis. Drugie miejsce zajęła Julia Drobińska z Nowogardu, trzecie - Patryk Kieszkowski ze Stargardu Szczecińskiego.

Spośród naszych diecezjan najlepsza okazała się Agata Starkowska z Gimnazjum nr 6 w Koszalinie, która zajęła miejsce tuż za podium.

Zaraz za nią, czyli na piątym miejscu, uplasowała się Agnieszka Jasińska z Gimnazjum nr 3 Dąbkach. Najlepsza w naszym półfinale kołobrzeżanka Aleksandra Podstawska z Gimnazjum nr 1 zajęła ostatecznie miejsce 7.

Nagrody uczestnikom wręczył bp Tadeusz Lityński, biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. - Spoiwem, które łączy wszystkie etapy życie Karola Wojtyły jest świętość - powiedział do zgromadzonych uczestników i ich opiekunów. - W świecie ducha jest potrzebny wzorzec. I tym wzorcem jest przede wszystkim Jezus. Szczególnymi drogowskazami prowadzącymi do Chrystusa są święci. To właśnie oni wyprowadzają w chaos pewien porządek, pewne ideały, które Bóg wpisuje w życie człowieka.

Metropolitalny Konkurs Papieski jest wspólnym projektem 3 diecezji: archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i zielonogórsko-gorzowskiej. Zrodził się z potrzeby upamiętnienia osoby św. Jana Pawła II i jego pobytu na terenach wchodzących w skład naszej metropolii - w Szczecinie, Koszalinie i Gorzowie. Jego celem jest popularyzacja nauczania papieża Polaka wśród młodzieży gimnazjalnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast