Nowy numer 22/2020 Archiwum

Idą na Świętą Górę

Z Góry Chełmskiej wyruszyła 16. Pielgrzymka Świętych Gór. Mimo niesprzyjającej pogody 56 osób idzie w kierunku Polanowa.

Mszy św. na rozpoczęcie pielgrzymki w sanktuarium Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej przewodniczył biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko, który jednocześnie jest przewodniczącym Rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek.

- To dusza, a nie tylko nogi dochodzą do naszego wymarzonego celu. Nie chodzi jedynie o cel tej pielgrzymki, czyli Świętą Górę Polanowską, ale także o cel naszego życia. Nasze życie jest nieustannym pielgrzymowaniem, a ostatecznym celem Ojciec w niebie. Tam chce dojść nasza dusza - mówił biskup w homilii.

Hierarcha zachęcał także uczestników pielgrzymki, aby dawali świadectwo z drogi przy pomocy dostępnych środków komunikacji.

- Miejcie odwagę umieszczać swoje refleksje w sieci, tam, gdzie na co dzień jesteście: na Twitterze, Facebooku czy Instagramie. To jest dzisiaj forma dawania świadectwa i takie świadectwo jest bardzo potrzebne. Dzięki temu to, co dzieje się na pielgrzymce, trafi do serc wielu waszych znajomych - przekonywał biskup.

Pielgrzymkę organizuje co roku Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama