Nowy numer 23/2021 Archiwum

Podsumowanie "Skrzydeł"

Caritas Diecezjalna zakończyła edycję 2014/15 programu "Skrzydła".

Akcja jest ogólnopolska, nasza diecezja wzięła w niej udział po raz 10. Pod "skrzydła" wzięła uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

- Pomogliśmy 51 uczniom z terenu naszej diecezji. Piętnastu objęła pomocą Caritas Polska, 36 - darczyńcy indywidualni oraz firmy - powiedziała koordynatorka kampanii Agnieszka Filipczuk.

- W ramach tej pomocy dzieci i młodzież otrzymały wsparcie finansowe. Same decydowały, według potrzeb na co przeznaczą dofinansowanie - na wyprawkę szkolną, zakup odzieży, obuwia, dojazdy do szkoły lub internatu czy wypoczynek letni.

- Podsumowanie akcji ma miejsce w wakacje. Nowi podopieczni będą mogli się włączyć w program "Skrzydła" od września, jeżeli uda się nam pozyskać nowych darczyńców. Cały czas poszukujemy ludzi, którym nie jest obojętna sytuacja dzieci i młodzieży uczącej się - informuje A. Filipczuk.

Deklaracje przystąpienia do programu można pobrać ze strony internetowej lub w sekretariacie Caritas w Koszalinie.

Regulaminowa miesięczna wpłata na rzecz podopiecznego to 147 zł. Jednak Caritas zachęca do przystąpienia do "Skrzydeł" także tych dobroczyńców, których nie stać na pełną wpłatę. - Każda kwota pieniędzy zapisana w deklaracji, a co za tym idzie wpływająca na konto co miesiąc, jest mile widziana - zapewnia koordynatorka. - W przypadkach niepełnych składek łączymy je z innymi w jedną pulę. Mamy darczyńcę, który wpłaca co miesiąc 30 zł i także on ma przypisane konkretne dziecko, do którego jego pomoc dociera.

Program można też wesprzeć wysyłając sms o treści "Skrzydła" na nr 72052. Koszt 2,46 z VAT.

Jak program działa w praktyce? Przeczytaj materiał: "Nie wystarczy być ptakiem"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama