Nowy numer 24/2021 Archiwum

Kim jesteś, nauczycielu?

Dziś rano wyruszyła z Koszalina 78. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę.

Dziś rano wyruszyła z Koszalina 78. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę. Pielgrzymi to 50 nauczycieli i nauczycieli emerytowanych pochodzących z całej diecezji.

- Pielgrzymujemy pod hasłem „Tutaj wszystko się zaczęło”. Chodzi o powrót do źródeł, odniesienie się do świadomości chrzcielnej każdego z nas. Będziemy sobie stawiać pytanie: kim jestem jako chrześcijanin, na czym polega moja misja - wyjaśnia duszpasterz koszalińskich nauczycieli ks. Remigiusz Szauer.

O godz. 15 na Jasnej Górze nauczyciele wezmą udział w sympozjum ewangelizacyjnym, do którego wprowadzi ich bp Edward Dajczak, krajowy Duszpasterz Nauczycieli. Wysłuchają m.in. konferencji ks. Jarosława Kwietnia, wykładowcy koszalińskiego WSD, zatytułowanej "Ochrzczony, czyli kto?”.

W godzinach wieczornych wezmą udział w Apelu Jasnogórskim prowadzonym przez bp. Dajczaka. Po procesji światła, podczas której odnowią przyrzeczenia chrzcielne, zakończą dzień Eucharystią w kaplicy cudownego obrazu.

- Jutro na Wałach Jasnogórskich nasze duszpasterstwo poprowadzi Różaniec - zapowiedział ks. Szauer. - Pielgrzymkę zakończymy sumą pontyfikalną oraz Drogą Krzyżową.

Przedłużeniem jasnogórskiej pielgrzymki będzie wizyta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. - W ten sposób chcemy nawiązać do zapowiedzianego przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia - powiedział ks. Szauer.

78. Pielgrzymka Nauczycieli kończy wieloletnią służbę ich krajowego duszpasterza bp. Edwarda Dajczaka. Wraz z nim kończy swoje zadania sekretarza krajowego ks. Wojciech Wójtowicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama