Nowy numer 25/2018 Archiwum

Z wizytą u harcerzy

Bp Edward Dajczak odwiedził obóz w Nowej Studnicy, który rozbili w leśnych ostępach druhowie i druhny Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Ponad stu harcerzy od początku lipca zamienia kawałek lasu w tętniące życiem obozowisko. Swoje harcerskie wakacje spędzają tu druhny i druhowie z Koszalina, Karlina i Połczyna Zdroju.

Dzisiaj wizytę harcerskiej braci złożył bp Edward Dajczak. Sobotnie spotkanie z biskupem rozpoczęło się uroczystym apelem. Nie zabrakło również polowej Eucharystii, którą sprawowana była na ołtarzu wykonanym własnoręcznie przez harcerzy.

Funkcję komendanta obozu pełni ks. Łukasz Gąsiorowski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma