Nowy numer 24/2018 Archiwum

Ku Santiago

Wyruszyła pielgrzymka rowerowa do Santiago de Compostella

Niektórzy jeszcze dobrze nie wypoczęli po zakończonej w sobotę 6. Diecezjalnej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę, a już ruszyli w kolejną rowerową trasę. Takich "twardzieli" pochodzących z naszej diecezji, którzy właśnie rozpoczęli Pielgrzymkę Rowerową do Santiago de Compostella jest pięciu wśród 37-osobowej grupy. 30 będzie pielgrzymować na rowerach, a 7 to obsługa techniczna.

Najpierw czeka ich jednak przeprawa drogą powietrzną do Malagi. 15 lipca na Gibraltarze wsiądą na rowery i ruszą jednym z portugalskich szlaków jakubowych przez Sewillę, Lizbonę, Fatimę, Porto i Vigo. Do Santiago de Compostella dotrą 30 lipca.

Dla wielu z uczestników pielgrzymki to już czwarta taka wyprawa do sanktuarium leżącego poza granicami Polski. - Kontynuujemy pielgrzymowanie szlakiem jakubowym - powiedział przed wylotem z Polski ks. Tomasz Roda, organizator i kierownik pielgrzymki. - W zeszłym roku jechaliśmy trasą hiszpańską do Santiago, natomiast teraz wjedziemy na szlak wiodący przez Portugalię.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma