Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Tydzień Bezpiecznego Kierowcy: 19-26 lipca

Rozpoczął się tydzień św. Krzysztofa - patrona kierowców.

Akcja "Tydzień Bezpiecznego Kierowcy" jest elementem XVI Tygodnia św. Krzysztofa. Celem dni obchodzonych w całym kraju jest poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Jest to zarazem okazja do refleksji każdego kierowcy nad tym, czy - jak głosi hasło Krajowego Duszpasterstwa Kierowców - „Kierujmy się Miłością na Drodze”.

Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. Marian Midura apeluje, by kierowcy pamiętali, że są chrześcijanami także za kierownicą. Pomagać ma im w tym modlitwa przed i po podróży, powierzenie się w ręce Bożej Opatrzności, świętych Patronów i Aniołów Stróżów. Temu też służy błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów w dniu św. Krzysztofa.

Do Apelu o bezpieczną i kulturalną jazdę, zgodną z przepisami prawa, przyłącza się również Policja.

MIVA Polska zwraca się do kierowców, by w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy. Więcej na www.miva.pl

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma