Koszalińsko-Kołobrzeski

Rodzina, jakiej chce Bóg

Biskup Edward Dajczak zaprasza rodziny na spotkanie na Górze Chełmskiej. XIX Pielgrzymka Rodzin już dzisiaj!

W liście, który został odczytany w całej diecezji w poprzednią niedzielę, biskup zachęca, by w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wybrać się do szensztackiego sanktuarium na Górze Chełmskiej: 

„Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia! Drogie Rodziny! Już dziś pragnę Was z serca zaprosić na nasze wspólne spotkanie rodzin na Górę Chełmską w Koszalinie. Chciałbym przytoczyć piękne słowa, które w roku wiary wypowiedział Papież Franciszek: „aby wytrwać razem w radości i smutku, w zdrowiu i chorobie - małżeństwa potrzebują pomocy Jezusa, aby podążać razem z ufnością, aby przyjąć siebie nawzajem każdego dnia, żeby przebaczać sobie każdego dnia!”. 

Właśnie dlatego co roku chcemy się spotykać, aby każda rodzina naszej diecezji mogła zobaczyć, że są ludzie którzy myślą podobnie, nie muszą się wstydzić swojej wiary, albo tego, że wciąż poszukują Boga.  

Zapraszam na Górę Chełmską do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej wszystkie małżeństwa i rodziny. W dniu 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, będziemy wspólnie trwali na modlitwie. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa zaczerpnięte z nauczania papieża Franciszka: „Rodzina, jakiej chce Bóg”.

Pielgrzymka rozpocznie się o 9.30 nabożeństwem różańcowym, a o godz. 12 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia, którą ofiaruję Bogu prosząc we wszystkich sprawach, które nosicie w swoim sercu, a które często spędzają sen z waszych powiek. Po Eucharystii czeka nas wspólna zabawa na stadionie, czyli festyn rodzinny oraz atrakcyjne zabawy dla dzieci i całych rodzin. 

Na trud pielgrzymowania i na radosne spotkanie na Górze Chełmskiej z serca błogosławię!”.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..