Nowy numer 38/2021 Archiwum

Odeszła nasza koleżanka

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, która dotarła do nas z Piły. W sobotę zmarła nasza pilska korespondentka Ania Fons.

Nasi czytelnicy znają ją przede wszystkim z relacjonowania działań Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, którego była aktywną wolontariuszką, a także informacji o odbywających się w Pile wydarzeniach kulturalno-społecznych.

Z wykształcenia była historykiem i dziennikarzem, pracownikiem Szkoły Policji. Mieszkańcy Piły dobrze znali Anię także jako pomysłodawczynię i kuratorkę galerii sztuki Akwarium, fotografa (na swoim koncie miała m.in. wystawę w Regionalnym Centrum Kultury), a także poetkę i autorkę opowiadań o mieszkańcach Grodu Staszica. Jej najnowszym przedsięwzięciem była realizacja filmu o pilskim chórze „Halka”. Zawsze też w żółtej koszulce wolontariusza była gotowa kwestować na rzecz budowy pierwszego w mieście hospicjum. 

Ania uległa wypadkowi podczas wycieczki do Włoch. Doznała bardzo rozległych obrażeń i przez kilka dni walczyła o życie w szpitalu, podłączona do respiratora. W Pile zorganizowano zbiórkę pieniędzy, które pozwoliłyby przetransportować ją do Polski. Niestety, nagle jej stan pogorszył się i lekarzom nie udało się jej uratować. Zmarła w sobotę po południu w szpitalu w czeskim Ołomuńcu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama