Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Mieszkanie chronione w Wałczu

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej razem z miastem Wałcz zamierzają przygotować mieszkanie chronione dla 4 samotnych kobiet z dziećmi.

- Przez ten projekt chcemy im pomóc przystosować się do dobrego funkcjonowania w społeczeństwie - wyjaśnia koordynator projektu Paweł Marsicki.

Przedsięwzięcie ma na celu modernizację budynku usytuowanego przy ul. Okulickiego 22 w Wałczu oraz odpowiednie przystosowanie pomieszczeń.
Dyrektor Caritas DKK ks. Tomasz Roda i burmistrz miasta Wałcz Bogusława Towalewska podpisali umowę o współpracy. - Jest to porozumienie, które zainicjuje procedurę przygotowawczą projektu - wyjaśnia P. Marsicki. - Jednak projekt nie kończy się na modernizacji kamienicy, ale obejmie też sposób funkcjonowania placówki.

- Przewidujemy, że w mieszkaniu uda się wyodrębnić 4 pokoje dla kobiet z dziećmi. Oprócz tego będzie tam także łaźnia, pralnia oraz miejsce z przeznaczeniem na inicjatywy, które pomogą podnosić kwalifikacje zawodowe kobietom - wyjaśnia dyrektor, mając na myśli nie tylko mieszkanki kamienicy ale także inne, będące w trudnej sytuacji. - Kamienica ma być miejscem, w którym ludzie w potrzebie będą mogli skorzystać z różnego rodzaju pomocy. W tym celu zamierzamy założyć tam spółdzielnię.

Ks. Roda cieszy się, że Caritas weszła we współpracę z miastem - To nam pomoże rozszerzyć działania Caritas o nowy projekt - powiedział. Również wałecka burmistrz jest zadowolona z podpisania umowy. Jak mówi, trzeba współpracować tam, gdzie idzie o ludzi wykluczonych społecznie, a Caritas jest dla niej partnerem wiarygodnym.

Środki na realizację projektu wnioskowane będą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy