Nowy numer 38/2021 Archiwum

O braterstwie w diecezji Paderborn

Wakacje to również dobry czas na nawiązywanie partnerstwa między diecezjami. Na międzynarodowym spotkaniu była także nasza młodzież.

Cały tydzień młodzi ludzie z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji uczestniczyli w międzynarodowym obozie "Go4peace" w Kamen, w diecezji Paderborn.

Obóz został zorganizowany przez dwóch kapłanów - ks. Meinolfa Wackera oraz ks. Bernarda Nake, którzy od 7 lat tworzą młodzieżowy projekt duszpasterski na misji w Sarajewie.

Spotkanie, w którym uczestniczyła młodzież z 18 krajów Europy i świata, poświęcone było problemowi budowania jedności między narodami. Całości przyświecała myśl papieża Franciszka z homilii wygłoszonej w lipcu w Sarajewie, by młodzi ludzie stawali się "artystami pokoju".

Uczestnicy mogli również przeżyć kilka dni, pomagając na osiedlu dla uchodźców w Kamen, gdzie przebywają emigranci z Syrii, Iraku oraz Pakistanu.

Dla przedstawicieli naszej diecezji spotkanie było również doskonałą szansą na nawiązanie przyjaźni i zaowocowało deklaracją przyjazdu do Koszalina ok. 100 osób z diecezji Paderborn na tydzień poprzedzający Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama