Nowy numer 3/2019 Archiwum

O braterstwie w diecezji Paderborn

Wakacje to również dobry czas na nawiązywanie partnerstwa między diecezjami. Na międzynarodowym spotkaniu była także nasza młodzież.

Cały tydzień młodzi ludzie z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji uczestniczyli w międzynarodowym obozie "Go4peace" w Kamen, w diecezji Paderborn.

Obóz został zorganizowany przez dwóch kapłanów - ks. Meinolfa Wackera oraz ks. Bernarda Nake, którzy od 7 lat tworzą młodzieżowy projekt duszpasterski na misji w Sarajewie.

Spotkanie, w którym uczestniczyła młodzież z 18 krajów Europy i świata, poświęcone było problemowi budowania jedności między narodami. Całości przyświecała myśl papieża Franciszka z homilii wygłoszonej w lipcu w Sarajewie, by młodzi ludzie stawali się "artystami pokoju".

Uczestnicy mogli również przeżyć kilka dni, pomagając na osiedlu dla uchodźców w Kamen, gdzie przebywają emigranci z Syrii, Iraku oraz Pakistanu.

Dla przedstawicieli naszej diecezji spotkanie było również doskonałą szansą na nawiązanie przyjaźni i zaowocowało deklaracją przyjazdu do Koszalina ok. 100 osób z diecezji Paderborn na tydzień poprzedzający Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy