Nowy numer 15/2024 Archiwum

Naprawdę uczeni w Piśmie

W Pile zakończyła się Wakacyjna Szkoła Biblijna z o. Jose Antonio Maniparambilem.

To już trzecia edycja rekolekcji, prowadzonych przez czarnoskórego kapłana z Indii. Tak jak w poprzednich latach, organizatorem spotkań była Odnowa w Duchu Świętym "Nazaret".

Konferencje odbywały się przy salezjańskiej parafii pw. Świętej Rodziny w Pile. W sumie uczestniczyło w nich ok. 100 osób.

- Czuję się studentką "pełną gębą". W szkole biblijnej, prowadzonej przez o. Maniparambila uczestniczę za każdym razem. Potrzebujemy takiego nauczania. Przecież nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa - opowiada o swoich powodach uczestnictwa Krystyna Kicińska, "weteranka" rekolekcji.

W tym roku indyjski biblista przybliżał zawiłości Ewangelii wg św. Łukasza. Rekolekcjonista zwracał uwagę na szczegóły, które często umykają uwadze wiernych, a są bardzo ważne w odbiorze Pisma Świętego.

- Warto, nawet w wakacje, szkolić się i przejść wspólnie przez meandry Biblii. Ojciec Jose to bardzo pogodny i radosny człowiek. Aż chce się go słuchać - dodaje p. Krystyna.

Inna z uczestniczek podkreśla ciekawy styl mówienia o. Maniparambila.

- Mimo, że jest to cały dzień wykładów to człowiek słucha z wielkim zaciekawieniem. Biblista opowiada o Piśmie Świętym często przywołując anegdoty z własnego życia. Jest więc i na wesoło, i na poważnie - mówi Małgorzata Bury, która od lat należy do pilskiej Odnowy w Duchu Świętym.

Oprócz rekolekcji zamkniętych, odbywały się także spotkania ogólne dla wszystkich chętnych. Wieczorami o. Jose przewodniczył nabożeństwom z modlitwą uzdrowienie.

Jak zapowiadają organizatorzy, także w przyszłym roku odbędzie się Wakacyjna Szkoła Biblijna. Od 14 do 17 sierpnia 2016 roku będzie można bliżej poznać Ewangelię wg św. Jana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy