Nowy numer 3/2019 Archiwum

Oaza na wyjeździe

Kilkadziesiąt osób z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, które formują się w Ruchu Światło-Życie, wzięło udział w piętnastodniowych oazach rekolekcyjnych zorganizowanych w pierwszej połowie sierpnia, czyli w tzw. trzecim turnusie.

Małżeństwa z Domowego Kościoła, czyli gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, uczestniczyły w Oazie Rodzin stopnia II, która odbyła się w Pyzówce koło Nowego Targu.

- Rekolekcje te rozwijają biblijne podstawy inicjacji liturgicznej i uczą przeżywania poszczególnych okresów liturgicznych w rodzinach - przypomina ks. dr Tomasz Tomaszewski, moderator Ruchu w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Oazę tę poprowadzili ks. Andrzej Pawłowski oraz Agnieszka i Radosław Orłowscy wraz z pozostałymi członkami diakonii. Jako animatorzy posługiwali między innymi Jolanta i Piotr Sorokowie, czyli para diecezjalna Domowego Kościoła.

Przedstawiciele diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej na oazie III st. w Krakowie   Przedstawiciele diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej na oazie III st. w Krakowie Archiwum Ruchu Światło-Życie Młodzież z Ruchu Światło-Życie wzięła natomiast udział w Oazie Nowego Życia stopnia III w Krakowie, która miała charakter ogólnopolski, a wręcz międzynarodowy, ponieważ uczestniczyła w niej również grupa oazowiczów ze Słowacji.

- Celem tych rekolekcji jest zgłębienie misterium Kościoła i odkrywanie w nim swojego miejsca poprzez podejmowanie różnorodnych posług, czyli tzw. diakonii - wyjaśnia ks. Tomaszewski, który wraz z s. Natalią Frączek ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej oraz oazowiczami z diecezji sam był także uczestnikiem tych rekolekcji.

Trzynastego dnia rekolekcji uczestnicy obu oaz spotkali się ze sobą oraz z kilkunastoma innymi oazami na dniu wspólnoty w Krościenku nad Dunajcem, gdzie znajduje się Centrum Ruchu Światło-Życie i złożone są doczesne szczątki jego założyciela - sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy