Koszalińsko-Kołobrzeski

Na dobry początek

Koszalińska Fundacja Zdążyć z Miłością zorganizowała festyn „Żegnajcie wakacje. Witaj szkoło!” na rzecz mieszkańców mieszkania chronionego.

- Zależało nam, żeby zrobić coś co zakończy wakacje, a zarazem będzie dla naszej fundacji startem w nowy rok działalności - powiedziała Justyna Śmidecka wiceprezes zarządu fundacji. - Dlatego odpowiedzieliśmy pozytywnie na zaproszenie pani dyrektor C.H. Atrium.

Impreza zgromadziła w centrum handlowym tłumy widzów oglądających występy młodych wokalistów i tancerzy, pokazy sztuk walki oraz mody dziecięcej. Dorośli mogli skorzystać z badania poziomu glukozy i ciśnienia tętniczego krwi, z porad doradcy laktacyjnego i dietetyka.

Były też słodkie niespodzianki - cukrowa wata i babeczki upieczone i udekorowane przez mamy z mieszkania chronionego. Sponsorzy nie tylko hojnie wyposażyli loterię fantową, ale wiele nowych firm i instytucji dołączyło do darczyńców fundacji.

Podczas imprezy wolontariusze zbierali datki na rzecz podopiecznych Fundacji Zdążyć z Miłością - mieszkanek mieszkania chronionego. Łącznie zebrano 3351 zł.

- Planowałyśmy przeznaczyć te pieniądze na opłacenie mieszkania chronionego, ale mieszkanki same płacą rachunki. Chcemy więc zainwestować w rozwój tych mam - zafundować im jakieś zajęcia dodatkowe, może doradcę zawodowego - planuje J. Śmidecka.

Fundacja otrzymała jakiś czas temu ok. 3500 zł dotacji z urzędu miasta na rzecz mieszkania chronionego. - Wnioskowałyśmy wówczas o większą kwotę, rozszerzoną o część związaną z pracą specjalistów z naszymi podopiecznymi. Tego wówczas nie otrzymałyśmy, dlatego cieszymy się z tej wrześniowej zbiórki, bo będziemy mogły pomóc tym mamom w rozwoju osobistym.

Ta pomoc już się zresztą rozpoczęła. Na razie dotyczy dzieci.

- W trakcie imprezy w Atrium udało nam się namówić szkołę tańca Top Toys, by przyjęła dwójkę dzieci z mieszkania chronionego na bezpłatne zajęcia. I już wiemy, że Filip i Julka będą mogły na takie lekcje uczęszczać - cieszy się pani wiceprezes. - Mamy zamiar poprosić o podobny gest także inne takie szkoły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..