Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nabór na wolontariusza

Koszalińska Fundacja "Zdążyć z Miłością" otworzyła drugi nabór do wolontariatu.

- W ubiegłym roku udało nam się zrekrutować ok. 20 wolontariuszy - powiedziała Justyna Śmidecka, wiceprezes fundacji. - Niektórzy z nich są bardzo mocno zaangażowani w nasze działania, np. często bywają w naszym mieszkaniu chronionym, by pomagać mamom, np. zajmować się dziećmi. Inni wspierają nas doraźnie, włączając się w poszczególne akcje.

Rekrutacja będzie trwała do końca września. - Wiąże się to z tym, że od początku października przeprowadzimy cykl 3 szkoleń do wolontariatu, zakończony uzyskaniem certyfikatu - wyjaśnia pani wiceprezes.

Zadania, których się podejmą wolontariusze wiążą się z działalnością fundacji. - Głównym jest praca z dziećmi i mamami przebywającymi w naszym mieszkaniu chronionym - wyjaśnia J. Śmidecka. - Potrzebujemy także wsparcia wolontariuszy w organizacji festynów, eventów, spotkań z okazji świąt, koncertów charytatywnych.

Ponadto wolontariusze będą się spotykać na comiesięcznych spotkaniach dotyczących aktualnych wydarzeń.

Osoby zainteresowane wolontariatem w Fundacji Zdążyć z Miłością mogą się zgłaszać do końca września. Więcej informacji o rekrutacji można znaleźć tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama