Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ekologicznie, opłacalnie, nowocześnie

Ruszyła II edycja Międzynarodowego Forum Ekologicznego w Kołobrzegu.

Do Kołobrzegu zjechali przedstawiciele świata nauki, administracji rządowej, przedsiębiorcy, samorządowcy, reprezentanci organizacji i instytucji działających na rzecz ekologii. Będą debatować o ekologicznych miastach i gminach oraz o tym, jak pogodzić ich rozwój z ochroną środowiska naturalnego.

Dziś, w dniu inauguracji forum, dyskutowano o źródłach finansowania ekologicznych inwestycji i wyzwaniach, jakim muszą sprostać beneficjenci funduszy unijnych.
Forum Ekologiczne potrwa do piątku. Weźmie w nim udział ok. 700 gości. Program podzielono na 4 bloki tematyczne: OZE i Energetyka, Gospodarka Wodna, Gospodarka Odpadami i Edukacja Ekologiczna. Zaplanowano liczne konferencje z udziałem niemal 90 prelegentów, którzy zabiorą głos w 16 panelach. Uczestnicy forum wezmą także udział w debatach oraz w dwóch Galach Wieczornych.
Zarówno uczestnicy Forum, jak i prelegenci to przedstawiciele środowisk ekologicznych reprezentujący państwa Unii Europejskiej.

Forum Ekologicznemu towarzyszą warsztaty animacje i konkursy, skierowane zarówno do dorosłych jak i dzieci i młodzieży. Odbędzie się parada rowerowa oraz koncert i akcja charytatywna na rzecz Julii Dziadosz. Obok trwają Targi Ekologiczne EKO Kołobrzeg, skierowane głównie do branży energetycznej, budowlanej i związanego z ochroną środowiska.

Organizatorem forum jest Polska Fundacja Ekologiczna.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma