Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Słupsk wybiera

Do budżetu partycypacyjnego został złożony projekt budowy pomnika Dzieci Utraconych.

Sprawą zajęła się grupa inicjatywna, do której należą m.in. członkowie "Civitas Christiana", Rycerzy Kolumba i Akcji Katolickiej.

W Słupsku, podobnie jak w wielu innych miastach w Polsce, mieszkańcy mogą wybrać projekty inwestycyjne, które zostaną zrealizowane przez miasto w roku 2016 w ramach tzw. budżetu partycypacyjnego. Słupsk na ten cel przeznaczył 2 mln złotych.

Wśród ponad 70 propozycji zgłoszonych przez różne podmioty jest również projekt budowy pomnika Dzieci Utraconych i zagospodarowania kwatery na cmentarzu.

- Inwestycja została wyceniona na 130 tys. złotych. Uważamy, że jest to ważna sprawa, która w naszym mieście powinna być załatwiona - mówi Stanisław Frankiewicz z "Civitas Christiana".

Głosowane nad projektami odbywa się do 25 września. Swój głos można oddać TUTAJ.

W myśl uchwały Rady Miejskiej z roku 2014, pogrzeby dzieci zmarłych przed urodzeniem, których ciał nie odebrali ich rodzice, miasto pokrywa ze środków publicznych.

Pierwszy pochówek dzieci utraconych w Słupsku, odbył się 25 marca 2015 roku. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Organizacje katolickie złożyły również kilka innych projektów, które czekają na decyzję mieszkańców w głosowaniu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma