Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Haft wielce krzyżykowy

Najmłodsi słupszczanie uczyli się haftować. W skali makro.

Słupsk, jako jedno z 5 miast w Polsce, wygrał głosami internautów konkurs „Związani z Miastem” pod egidą Fundacji Aviva. W jego efekcie zainstalowano w mieście specjalne instalacje przestrzenne do zabaw dla dzieci lub uczestników warsztatów terapii zajęciowej. Instalacja „Design ze sznurka” składa się z 2 paneli i materiałów służących do nauki haftowania w skali makro, przyszywania guzików oraz innych zadań manualnych.

Celem projektu jest wspieranie pozytywnych zmian w środowiskach lokalnych oraz integracja tych środowisk.

Inauguracyjny warsztat haftu krzyżykowego odbył się przed budynkiem biblioteki przy ul. Grodzkiej. W zajęciach wzięły udział dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury i trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 6. Zajęcia poprowadziła Agnieszka Romaniuk z MDK.  

Dzieci były bardzo zaangażowane w tworzenie rozmaitych figur i obrazków. Potwierdziło się, że instalacja sprzyja nawiązywaniu relacji koleżeńskich i pracy w zespole. Jest także znakomitym narzędziem do zabawy „bez prądu” i na świeżym powietrzu.

Z paneli mogą skorzystać zorganizowane grupy dzieci ze szkół, przedszkoli, jak również wszyscy zainteresowani, np. rodziny z dziećmi. Wystarczy przyjść do biblioteki, do działu Miejsce Animacji Kultury znajdującego się w małym pawilonie przy ul. Grodzkiej 3, i pobrać od bibliotekarki-animatorki materiały do zabawy (sznurki, guziki i wzory). MAK czynny jest codziennie od 11 do 19, a w soboty od 10 do 16. W razie potrzeby krótkiego instruktażu udzieli Katarzyna Kowalska z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Grupy proszone są o wcześniejsze zgłoszenia telefonicznie (59 840 58 49).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma