Nowy numer 24/2021 Archiwum

W oczekiwaniu na świętego Józefa

W Sanktuarum św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Słupsku rozpoczęły się rekolekcje przygotowujące do peregrynacji obrazu św. Józefa w rodzinach.

Rekolekcje głosi ks. dr Sławomir Kęszka z sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Nauki potrwają trzy dni i zostaną zwieńczone uroczystym przyjęciem przez rodziny z 12 rejonów parafii obrazu św. Józefa do swoich domów. Uroczysta Msza św. inaugurująca peregrynację odbędzie się w środę 30 września o godz. 18.30. Przewodniczył jej będzie ks. Krzysztof Włodarczyk, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego.

Nasze diecezjalne sanktuarium św. Józefa jest bardzo młode. Dekretem biskupa ordynariusza Edwarda Dajczaka ustanowiono je 10 maja bieżącego roku w 25. rocznicę erygowania parafii pw. św. Józefa. Kult św. Józefa na naszych ziemiach nie jest jeszcze tak silny jak na ziemi kaliskiej, gdzie trwa nieprzerwanie od XVII wieku. Jednak i u nas jest krąg czcicieli św. Józefa, powstało bractwo świętego. W czasie poprzednich peregrynacji obrazu św. Józefa przyjęło go do swoich domów ok. 2 tys. osób. Od lipca rozpoczął się także cykl pielgrzymek stanowych do sanktuarium. W sanktuarium odbywają się regularnie nabożeństwa ku czci św. Józefa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama