Nowy numer 23/2021 Archiwum

Jeden rok, a tyle dobra

Caritas w Białej działa już od roku. I ma się czym pochwalić.

Parafia pw. Wszystkich Świętych w Białej świętowała 1. rocznicę  powołania Parafialnego Zespołu Caritas.

Równolegle z nim powstało Szkolne Koło Caritas, działające przy szkole podstawowej w Białej.

Rocznica stała się okazją do spotkania i uczczenia rocznego wkładu wolontariuszy w pracę na rzecz środowiska.

W niewielkiej parafii nowe ręce do pracy charytatywnej zostały szybko dostrzeżone.

- Jestem pełen podziwu dla tej małej społeczności, w której zaledwie rok temu powstały parafialna i szkolna Caritas, a już widać wielkie efekty ich pracy - podsumował spotkanie dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ks. Tomasz Roda. - Dzięki zaangażowaniu w dobroczynność udało im się zebrać dużą sumę pieniędzy na operację oka jednego z mieszkańców parafii. Podjęli nie tylko typowe akcje caritasowskie w parafii, ale w zależności od potrzeb działali także we współpracy ze szkołą, mieszkańcami Białej, sołtysem.

Na uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem dyrektora Caritas przybyli, prócz licznie zgromadzonej bielskiej wspólnoty, przedstawiciele władz Białej i Trzcianki, dyrekcja i nauczyciele szkoły podstawowej w Białej i ZST w Trzciance oraz młodzież.

Najmłodsi uczniowie z SKC, rozumieją, że celem ich działania jest wypełnianie przykazania Miłości, a źródłem aktywności jest sam Bóg. To przekonanie zaprezentowali po Mszy św. w programie artystycznym oraz prezentacji multimedialnej opowiadającej roczną historię koła.

Grażyna Kowalska, prezes parafialnej Caritas, analizując roczne osiągnięcia doceniła zaangażowanie osób, które w różny sposób okazały pomoc i wielkie serce - darczyńców, wolontariuszy, ludzi życzliwych. Wraz z proboszczem ks. Eugeniuszem Gnibbą złożyła im serdeczne podziękowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama