Nowy numer 23/2021 Archiwum

Ktokolwiek pamięta, ktokolwiek wie...

Siostry Najświętszej Duszy Chrystusa pracujące od 1947 roku w Białogardzie poszukują ludzi, którzy pamiętają czasy katolickiego przedszkola prowadzonego przez nie w mieście przed laty.

Chcą zdążyć na przypadający w 2017 roku jubileusz 70-lecia przybycia zgromadzenia do Białogardu.

- Chcemy dotrzeć do ludzi, którzy przez te wszystkie lata byli związani z naszym zgromadzeniem, i prosić ich, aby udostępnili nam zdjęcia, listy, dokumenty, szczególnie z okresu, gdy siostry prowadziły przedszkole. A także, by napisali wspomnienia o pracy sióstr w katechezie i pracy parafialnej - wyjaśnia s. Damaris.

Materiały zostaną wykorzystane do przygotowania jubileuszowej publikacji oraz wystawy fotograficznej.

- Chcemy przypomnieć mieszkańcom Białogardu, że nasze zgromadzenie włożyło wspaniałą pracę w budowę lokalnej społeczności. Głównie przez działalność katolickiego przedszkola, ale także pracę katechetyczną. Chcemy nadać temu dziełu twarz konkretnych osób, sióstr, które tu pracowały. Ocalić to od zapomnienia - dodaje s. Damaris.

Osoby, które chciałyby pomóc siostrom w zebraniu materiałów archiwalnych dotyczących ich 70-letniej pobytu w Białogardzie, mogą dostarczyć je do zakrystii kościoła Narodzenia NMP lub domu sióstr przy ul. Lindego 2.

Więcej o historii białogardzkiego zgromadzenia w 41. numerze "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama