Nowy numer 24/2021 Archiwum

Przyjmą dzieci i seniorów

Świetlica środowiskowa dla seniorów oraz świetlica dla dzieci działające przy centrali Caritas dysponują jeszcze wolnymi miejscami.

Świetlica przy ul. Bp. Domina 8 zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 7 do 15 lat, od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 17.00.

Dzieci mają zapewnioną fachową pomoc pedagogów w odrabianiu lekcji, zajęcia rozwijające zainteresowania oraz bezpłatny posiłek - najczęściej kanapki. Mogą korzystać z wyposażonej pracowni komputerowej. Odbywają się też wyjścia do placówek kulturalnych i rekreacyjnych w mieście, a raz na kwartał jest organizowana wycieczka.

- Obecnie mamy pod opieką ponad 20 dzieci, ale chętnie przyjmiemy więcej - powiedziała opiekunka Anna Cherbetko. - Program jest ciekawy i każdego dnia proponujemy dzieciom coś innego. Raz są to zajęcia plastyczne, innego dnia muzyczne, czasem coś razem gotujemy lub pieczemy. Są też konkursy, ale priorytetem jest odrabianie lekcji pod okiem pedagogów.

Świetlica pamięta też o uroczystościach podopiecznych, organizując urodzinowy Kinder-Bar dzieciom urodzonym w danym miesiącu. Aby zapisać dziecko na zajęcia, opiekunowie powinni przyjść z nim do placówki..

Natomiast seniorzy spotykają się w godzinach porannych - od poniedziałku do piątku od 9.00 do 13.00.

- Okazuje się, że niewiele osób z terenu Koszalina wie, że jest taka świetlica i że są tu wolne miejsca - powiedziała opiekunka Eliza Borkowska. - A warto do nas przyjść, by kreatywnie spędzić czas. Organizujemy seniorom zajęcia muzyczne, kulinarne, filmy, gry integracyjne. Jeśli więc są seniorzy, którzy mają trochę wolnego czasu i chcieliby go spędzić w gronie rówieśników to zapraszamy ich do nas.

Seniorzy mają zapewnione nieodpłatne śniadanie. Mogą też wykupić obiad w cenie 6 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama